Bitget App
Cмартторгівля для кожного
Купити криптуРинкиТоргуватиФ'ючерсиStocksEarnІнституційний акаунтШІ та інше
IREN(IREN.US) фінансовий рік 2027 Q1 телефонна конференція: CEO відповідає на затримку доставки Microsoft, ціль ARR понад 4 мільярди доларів відкладена до січня наступного року

IREN(IREN.US) фінансовий рік 2027 Q1 телефонна конференція: CEO відповідає на затримку доставки Microsoft, ціль ARR понад 4 мільярди доларів відкладена до січня наступного року

智通财经智通财经2026/11/06 00:43
Переглянути оригінал
-:智通财经

IREN Limited оприлюднила фінансові результати за перший квартал 2027 фінансового року (станом на 30 вересня 2026 року) та провела телефонну конференцію.

Згідно з інформацією від Ukrainian Finance News, після закриття торгів 5 листопада за східноамериканським часом, IREN Limited (IREN.US) оголосила фінансові результати за перший квартал 2027 фінансового року (станом на 30 вересня 2026 року) та провела телефонну конференцію. Найбільшу увагу під час заходу було прикуто до динаміки виконання контракту з Microsoft: компанія відклала досягнення показника понад $4 млрд річного доходу від контрактів (ARR) з кінця 2026 року на січень 2027 року, а найпізніше – на кінець лютого 2027 року через ініціативу Microsoft щодо оновлення дизайну мережі. Співгенеральний директор Daniel Roberts відповів, що це вимога клієнта для обслуговування нового покоління найсучасніших моделей, додаткові капітальні витрати на це "цілком незначні", змінити контракт не передбачає неустойки, і підкреслив, що попит "безпрецедентно сильний". CFO Anthony Lewis додав, що грошові потоки AAA-рівня, що генеруються контрактом з Microsoft, підтримують фінансування дата-центрів, причому близько двох третин із $20 млрд відкладених доходів походять від партнерів інвестиційного рівня.

Щодо фінансових результатів, за даними LSEG, компанія отримала в цьому кварталі виручку $228 млн, що на 66% більше порівняно з попереднім кварталом, і перевищує середню ринкову оцінку приблизно $221 млн; при цьому дохід від AI-хмар становив $200 млн, що на 182% більше, маржинальність за підрозділом (до амортизації) — приблизно 86%; доходи від майнінгу Bitcoin знизилися до $28 млн. Чистий збиток склав $263 млн, що суттєво менше порівняно з минулим кварталом ($684 млн), збиток на акцію — 66 центів, що більше ринкових очікувань у 48 центів на акцію (за даними Ukrainian Finance News); скоригований EBITDA — $66 млн, різко зріс, маржа — близько 29%. Операційний ARR склав $1 млрд, відкладені доходи (backlog) — $20,3 млрд (на 22% більше за квартал). Компанія повідомила, що залишок планових капітальних витрат у цьому фінансовому році становить приблизно $15 млрд, з яких близько $6 млрд ще не профінансовано. Фінзвіт було оприлюднено після закриття торгів; цього дня ціна акції на регулярній сесії впала приблизно на 17% до $18,03 (через зниження в AI-інфраструктурі загалом і нові відомості про посилення перевірок "нових хмар" з боку Microsoft), однак після закриття акція короткостроково відновилася приблизно на 10% (за різними джерелами — від 4% до 11%, післязахідна сесія була волатильною).

Основний акцент: затримка поставки для Microsoft і зміщення цільового ARR

Головна увага цього разу була зосереджена на термінах реалізації платформи Microsoft Horizon і зсуві терміну досягнення рубежу $4 млрд ARR. На момент оголошення ринок був і так вразливий: за повідомленням Reuters, Microsoft нібито посилює перевірки проєктів із такими постачальниками "нових хмар" (neocloud), як IREN, Nebius, Nscale тощо, і акції IREN у основний час впали приблизно на 17%. Roberts пояснив, що Horizon 1 було передано Microsoft у серпні, після чого Microsoft зажадала переналаштувати й оновити частину мережевої інфраструктури для підтримки новітніх моделей, що відтермінувало поставку на січень, "і цілком можливо — до кінця лютого", залежно від темпу роботи постачальників; Horizon 2 вже побудовано та триває налаштування, Horizon 3 та 4 GPU вже прибули чи ось-ось прибудуть. Він наголосив, що додаткові капітальні витрати для оновлення мережі "цілком незначні" — "ми говоримо лише про нові кабелі, робочу силу й відмінні методи реалізації". Післязахідне зростання акцій на 10% засвідчило, що ринок частково сприйняв логіку "відтермінування, а не втрати", втім аналітики підкреслили, що динаміка компанії останнім часом суттєво залежить від виконання контрактів з обмеженим колом великих клієнтів.

AI-хмара — лідер кварталу, майнінг виходить з фокусу

AI-хмарний напрямок став абсолютним фаворитом кварталу: виручка — $200 млн (+182% квартал до кварталу — попередньо $71 млн), у т.ч. дохід від AI-хмарних сервісів — $135 млн, оренда AI-хмари — $65 млн, маржинальність підрозділу — 86% (як і в минулому кварталі). Основний драйвер зростання — запуск Horizon 1: робоча потужність IT зросла на 127%, з 41 МВт до 93 МВт. Загальна маржа до амортизації 80% (було 76%), скоригований EBITDA — $66 млн, рентабельність — 29% (було 14%). Дохід від майнінгу Bitcoin скоротився до $28 млн (з $67 млн минулого кварталу), за словами CFO Lewis, обладнання для майнінгу активно виводиться з обігу, й до кінця цього кварталу компанія планує майже повністю перейти на AI-хмарну модель.

Земля, електрика й швидкість реалізації: 14 місяців проти галузевих 18

Roberts наголосив на вертикально інтегрованій моделі компанії: "Ми не орендуємо чужі дата-центри й не несемо відповідних зобов’язань у нашому балансі. Ми самі закріплюємо електропостачання, розвиваємо землю, будуємо інфраструктуру та розгортаємо обчислювальні потужності". Компанія вже має понад 30 тисяч акрів землі, понад 5 ГВт електромережевого підключення, ще понад 35 ГВт у розробці ("далеко не все це перейде в фінальні мережеві угоди"). По швидкості виконання: Horizon 1 був побудований і сертифікований Exemplar-кластер NVIDIA GB300 за 14 місяців, а за підрахунками JLL на ринку будівництво лише 50 МВт дата-центру (без GPU) забирає 18 місяців — "ми були на чотири місяці швидшими за галузевий стандарт, і здали як будівлю, так і кластер".

Ріст цін і якість контрактів: H100 перепідписано вдвічі дорожче

Ціни продовжують зростати: за квартал підписано трирічні контракти по $19–23 млн/MВт річного доходу (IT-навантаження), п’ятирічні — близько $17 млн; після закінчення кварталу новий п'ятирічний — аж $22 млн/MВт, короткострокові — понад $40 млн/MВт. Найдовші контракти передбачають передплату клієнтів і покривають приблизно 90% капітальних витрат на GPU. Стара лінія GPU H100 перепідписується за ціною вдвічі вище від оригінальної, і, як зазначає Lewis, це підтверджує: "насправді довгострокове ціноутворення ще подвоюється". У backlog'у на $20,3 млрд Microsoft має 47% ($9,6 млрд), Nvidia — 17% ($3,4 млрд), приблизно дві третини ($13 млрд) припадає на партнерів інвестиційного рівня.

Зниження капітальних витрат і фінансовий дефіцит

За квартал капітальні витрати склали близько $5 млрд, залишок планових інвестицій у році — близько $15 млрд, що менше попереднього прогнозу. Roberts пояснює: "Це викликано суто станом сучасних фінансових ринків — у нинішніх умовах капітал має цінуватися, ми не женемося за зростанням будь-якою ціною". Підкреслив, що компанія — не "модель нової хмари": "Ми не підписували контрактів TCV на $100 млрд з AI-лабораторіями". По фінансуванню: на кінець кварталу — $5,8 млрд готівки та заблокованих коштів (з них $2,3 млрд на фінансування GPU), загальний борг $10,2 млрд (переважно дешеві конвертовані облігації), чистий борг — $4,43 млрд; з $15 млрд залишкового капіталовкладення покрито $9 млрд, $6 млрд ще треба профінансувати, і керівництво зазначає потенційні джерела фінансування (без облігацій/акцій) на $12–15 млрд. Прогноз на грудневий квартал: операційні грошові витрати зростуть на $50–60 млн; із $1 млрд операційного ARR на кінець вересня приблизно четверта частина буде визнана доходом у другому кварталі.

Стосунки з громадами та розбудова майданчиків

Щодо занепокоєнь громад проти дата-центрів, Roberts зазначає, що ці побоювання "цілком доречні" — "дата-центр — це фізична іпостасія AI", і компанія реагує через місцеве працевлаштування, закупівлі, використання замкнених систем охолодження з позамайданчиковим водопостачанням тощо; нещодавно оголошений австралійський майданчик Redbank на 900 МВт стане взірцем співпраці з громадою. Головний бізнес-директор Kent Draper додав, що такі питання враховуються з першого дня вибору локації, всі майданчики розташовані в регіональних і сільських місцевостях, а не в містах. Щодо Sweetwater: Sweetwater 1 (1,54 ГВт) вже підключено до мережі, Sweetwater 1 і 2 (разом 2 ГВт) беруть участь у процесі baseload із заброньованою потужністю.

Повний протокол зустрічі

Вступні заяви керівництва

Daniel Roberts (Співгенеральний директор): минулий квартал був важливим для трансформації. Доходи AI-хмари сягнули $200 млн (+182% квартал до кварталу), загальні доходи — $228 млн (+66%). З моменту заснування компанія наполягала на достроковому закріпленні землі й електрики до появи попиту, саме тому наша платформа сьогодні охоплює три континенти. "Більшість компаній роблять тільки щось одне — ми охоплюємо всі три напрямки."

Запаси землі й електроенергії: вже закріплено понад 30 тис. акрів землі, понад 5 ГВт підключення до мережі, ще 35 ГВт у розробці — далеко не всі з них перейдуть у фінальні мережеві угоди. "Ми не орендуємо чужі дата-центри і не несемо за це зобов'язань у балансі. Ми закріплюємо електропостачання, розвиваємо землю, будуємо інфраструктуру, розгортаємо обчислювальні потужності."

Швидкість реалізації: з моменту початку будівництва Horizon 1 до сертифікації кластера NVIDIA Exemplar GB300 минуло лише 14 місяців; середня по галузі тривалість спорудження 50 МВт дата-центру (без GPU) за даними JLL складає 18 місяців. "Ми були на чотири місяці швидшими й передали і будівлю, і кластер."

Хід виконання проєктів: Mackenzie закріпила потужність 100 МВт, розпочато масштабне планування ділянки, буде споруджено дата-центр із рідинним охолодженням за аналогічними проєктами. Оголошений нещодавно австралійський майданчик Redbank 900 МВт — приклад співпраці з громадою, тут використовуються закільцевані системи охолодження з зовнішнім водозабезпеченням. Ведеться спільна робота з Nvidia, Mirantis, AI-командою CoreWeave з оптимізації впровадження й експлуатації.

Anthony Lewis (CFO): що до фінансів, дохід AI-хмари $200 млн (квартал до кварталу +182%), у тому числі сервіси — $135 млн, оренда — $65 млн; дохід від майнінгу Bitcoin $28 млн і далі скорочується, майнінгове обладнання активно виводиться — "наша мета — до кінця цього кварталу майже завершити цю трансформацію". Маржинальність до амортизації — 80% (76% минулого кварталу), підрозділ AI-хмари — 86% (без змін). Скоригований EBITDA — $66 млн, маржа — 29% (14% минулого кварталу). Операційні витрати (загалом SG&A та R&D) — $224 млн, приріст $96 млн за квартал, зокрема $63 млн — програми стимулювання акціями; грошові операційні витрати збільшено на $33 млн (включає консолідацію бізнесу Mirantis та розширення персоналу).

Баланс (станом на 30 вересня): активи $20,6 млрд, у тому числі нерухомість, будівлі й обладнання — $12,3 млрд; незаставні активи дата-центрів $6 млрд (очікується $10 млрд на кінець FY27); готівка $5,8 млрд (включаючи приблизно $2,3 млрд заблокованих коштів — для фінансування GPU); загальний борг $10,2 млрд — переважно низькодоходні конвертовані облігації, з погашенням не раніше 2032 року; за 12 місяців залучено близько $19 млрд фінансування (включно з $6,5 млрд фінансування GPU з травня). Готівка разом з невикористаними кредитними зобов'язаннями — приблизно $9 млрд.

Ціноутворення за контрактами: протягом кварталу підписано трирічні контракти на $19–23 млн/МВт (у річному обчисленні), п’ятирічні — близько $17 млн/МВт; після закриття кварталу п’ятирічний контракт на $22 млн/МВт, короткостроковий — понад $40 млн/МВт. Нові п’ятирічні угоди передбачають передплату клієнта, що покриває близько 90% капітальних видатків на GPU. Лінійку GPU H100 перепідписано на довгострокові угоди за вдвічі більшою ціною. AAA-рейтинг грошових потоків від Microsoft підтримує фінансування дата-центрів; у backlog на $20,3 млрд приблизно дві третини припадає на Microsoft і Nvidia та інших контрагентів інвестиційного рівня. Джерела фінансування: на кінець FY27 $10 млрд незаставних активів дата-центрів + $6 млрд незаставних GPU + грошові потоки з багаторічних контрактів, індикативна сума $12-15 млрд. Останнім часом акцент у фінансуванні — дата-центри Horizons 1-4 під контракт з Microsoft і вітрова GPU-інфраструктура Childress за підтримки Nvidia та Leading Lab.

Q&A-сесія

Paul Golding (Macquarie Research): Розкажіть про динаміку поставок потужностей для Microsoft, співвідношення затримок постачальників і змін у замовленнях?

Daniel Roberts: Horizon 1 було передано Microsoft у серпні, після чого Microsoft попросила "переналаштувати і оновити частину мережевої інфраструктури", щоб потужність у 200 МВт могла працювати з новітніми передовими моделями. Поставка буде відкладена до січня — "цілком можливо до кінця лютого", залежить від постачальників. Horizon 2 збудовано, стійки підключено, GPU встановлено, оптика проведена, Dell налаштовує; Horizon 3 усі GPU вже на місці, всі три серверні зали живлення підключено; Horizon 4 GPU прибувають за кілька тижнів. "Це дуже гарні партнерські відносини... ми кажемо клієнтові "так", а не "ні".

Деталізація (вплив додаткових капітальних витрат): додаткові капітальні витрати на оновлення мережі "цілком незначні — йдеться про нові дроти, людські ресурси та іншу методику реалізації". Досвід буде поширено на інші об'єкти, що будуються.

Brett Knobloch (Cantor Fitzgerald): Розглядаєте модульні дата-центри (наприклад, Nvidia DSX)? Тривалість контрактів і переваги клієнтів інвестиційного рівня?

Daniel Roberts: У нас є спеціальна команда (створена приблизно 9 місяців тому), що вивчає методи будівництва, з акцентом на "модульність і можливість підключення максимального числа компонентів прямо на місці", а також веде близькі перемовини з Nvidia щодо імплементації модульної архітектури DSX. Стосовно структури клієнтів: "Відповідь — і те, і інше, вони не суперечать один одному". У backlog на $20,3 млрд дві третини — інвестиційний клас, підкріплений "довірою на трильйони доларів"; з менш надійними клієнтами — зазвичай більший передплатний платіж.

Joseph Vafi (Canaccord Genuity): Які фактори впливають на пришвидшення або уповільнення розвитку?

Daniel Roberts: Компанія працює вже 8 років, бачить довгострокову перспективу, нарощує активи крок за кроком — земля й електроенергія вже профінансовані повністю ($6 млрд, до 30 червня — $10 млрд), борг без забезпечення; "ми не використовуємо модель WeWork". Попит "ніколи не був таким міцним". Нові угоди цього тижня: 90% передплати на GPU, короткостроковий контракт на $40 млн/МВт, розширення для передових AI-лабораторій, H100 перепідписано за подвійною ціною. "Поточна розбалансованість фінансових ринків очевидна... ми можемо дозволити собі бути терплячими".

Greg Lewis (BTIG): Капвистати на FY27 знову понижено — чому?

Daniel Roberts: "Це викликано виключно станом сучасних фінансових ринків — зараз капітал повинен використовуватися розважливо, і ми не прагнемо зростати будь-якою ціною". Наша компанія — не модель нової хмари: "ми не підписували контрактів TCV на $100 млрд з AI-лабораторіями".

Anthony Lewis (доповнення): H100 було перепідписано на довгострокові угоди за вдвічі більшими цінами — "насправді все довгострокове підписання — це все ще подвоєння ціни".

Michael Donovan (Compass Point): Як при обмеженому фінансуванні ви визначаєте пріоритети для об’єктів в Оклахомі, Іспанії тощо? Вплив ПЗ Nvidia на ефективність?

Daniel Roberts: Філософія "дешевих опціонів" — від вибору земельної ділянки до фінансування початкових будівель і time-to-compute (швидкість отримання результатів) — обернено пропорційна; наразі шість майданчиків у роботі; джерела капіталу — приватний ринок, real assets (нерухоме майно), інфраструктурні фонди. "Ця розбалансованість навряд чи триватиме довго", навіть якщо фондовий ринок не відновиться, ми зможемо реалізувати 5 ГВт.

Anthony Lewis: Nvidia нині розглядає цілий дата-центр як єдину обчислювальну одиницю; ми використовуємо Max LPS для GPU-overprovision, у крайніх випадках — авто-throttling до не перевищення номінальної потужності, що дозволяє розміщувати більше GPU на МВт; також Nvidia тестує підвищення робочих температур для зменшення енерговитрат на охолодження та збільшення IT-ефективності.

Daniel Roberts (доповнення): Володіння мережевими підключеннями й власними дата-центрами дозволяє оптимізувати процес не лише на рівні ПЗ; підкреслюю — Horizon 1 був готовий за 14 місяців проти ринку в 18 місяців.

Mike Colonise (HC Wainwright): Яка частина з додаткових 500 МВт потужностей дата-центрів на 2027 рік уже законтрактована?

Daniel Roberts: Не надавав точну структуру, але "Nvidia включена в цю групу", також є передові AI-лабораторії; Childress Wind буде просуватися в 2027 році, чіп Vera Rubin (VR) надійде до кінця року — "постачання VR у наступному році буде дуже обмеженим, а інтерес — великий". Більшість нових угод було підписано саме по Childress Wind.

Michael Ning (Goldman Sachs Research): Чому капвистати знижено, а цільова потужність на 2027 залишилася? Якщо громада виступить проти й буде затримка — чи можуть клієнти відмовитися від оренди або повернути передплату за GPU?

Daniel Roberts: Зниження капітальних витрат відображає темпи інвестування в портфель 35 ГВт; "ми тут не заради цих 200 МВт Horizon 1; і навіть не тільки заради 5 ГВт підключення". Сьогодні знайти масштабну потужність з нуля — "дуже просто втратити до 2030-х років", тому портфель підтримують на 35 ГВт. На 2028 рік прогноз не надали, але потужності будуть. Щодо спротиву громад: компанія вважає їх "цілком доречними" — "дата-центр — це матеріальне втілення AI"; через локальне працевлаштування, місцевих підрядників, замкнені охолоджувальні системи з позамайданчиковим водозабором компанія вирішує ці питання.

Kent Draper (CCO) (доповнення): З першого ж дня вибору місця це враховувалося — локації лише у регіональних і сільських зонах, користь для місцевих робочих місць, програми підтримки громад, консультації та освіта.

Jonathan Peterson (Jefferies Research): Як просувається під’єднання Sweetwater? Як змінюються ціни на GPU?

Kent Draper: Sweetwater 1 (1,54 ГВт) підключено до мережі; Sweetwater 1 і 2 (загалом 2 ГВт) отримали статус Batch 0/baseload, є підтверджена потужність; про інші проекти оголошуватимемо лише після укладання обов’язкової угоди на під’єднання; обидва об’єкти будуються, ліцензії отримуються послідовно зі спорудженням.

Anthony Lewis: Галузь відчуває дефіцит пропозиції (зокрема SSD і пам’яті), очікується подальше зростання цін на GPU; це негайно закладається у погодинне ціноутворення за контрактами, "за шість місяців ми бачили скорочення окупності".

Daniel Roberts (доповнення): Компанія навмисно не купує всі GPU на наступний рік — "ми розглядаємо це як directional risk (ризик правильного напрямку): якщо ринок впаде й у галузі будуть труднощі, GPU подешевшають; якщо ринок відновиться — ми або трохи переплатимо, або почекаємо 2-3 місяці. Основне — time-to-compute, пріоритет на фізичну інфраструктуру та гнучкість".

Заключне слово

Daniel Roberts: "Horizon 1 поставлено для Microsoft із сертифікацією NVIDIA Exemplar — від початку будівництва 14 місяців, ринок — 18 місяців; Horizons 2-4 майже готові. Контрактна ARR на понад $4 млрд уже забезпечена, новий рубіж — січень або й до кінця кварталу... Дохід AI-хмари майже подвоївся, операційний ARR — $1 млрд. Наш backlog — понад $20 млрд, з них дві третини — від контрагентів інвестрівня. Попит... чесно кажучи, ніколи не був таким високим... Ми володіємо землею, електрикою та всіма нашими дата-центрами, тому можемо самі контролювати темпи. Наш наступний рубіж — ціль у 0,3 ГВт на січень."

0
0

Відмова від відповідальності: зміст цієї статті відображає виключно думку автора і не представляє платформу в будь-якій якості. Ця стаття не повинна бути орієнтиром під час прийняття інвестиційних рішень.

PoolX: Заробляйте за стейкінг
До понад 10% APR. Що більше монет у стейкінгу, то більший ваш заробіток.
Надіслати токени у стейкінг!

Вас також може зацікавити

Після "кривавої бані" технологічних акцій Anthropic IPO опинилося під загрозою: чи все ще варто 1,5 трильйона доларів? Чи варто зараз виходити на біржу?

У той час, коли технічні акції за один день втратили 2,5 трильйона доларів США, плани IPO зірки AI Anthropic опинилися під загрозою. Троє основних інвесторів явно сумніваються у цільовій оцінці в 1,5 трильйона доларів США, деякі вважають, що реальна вартість ближча до 1 трильйона; проведення роуд-шоу у листопаді також викликає сумніви. Постійні збитки, відсутність ключових фінансових даних та раптова зміна політики щодо AI — поєднання низки негативних факторів призвело до того, що цей першопочатково найбільший IPO в історії зараз стоїть перед вибором: знизити оцінку, скоротити обсяг або навіть відкласти вихід на біржу.

华尔街见闻•2026/11/06 02:01

Дата-центри – лише «додаткова перевага»: Bernstein детально пояснює логіку довгострокового зростання GE Vernova (GEV.US)

Bernstein опублікувала дослідницький звіт, повторно підтвердивши рейтинг "випереджає ринок" для GE Vernova (GEV.US), та встановила цільову ціну у 1298 доларів США, що на 69% вище за останню ціну закриття.

智通财经•2026/11/06 01:52