Bitget App
Aqlliroq savdo qiling
Kripto sotib olishBozorlarSavdoFyuchersStocksEarnTashkilotAI & More
Vanguard Intermediate-Term Bond ETF - Hindiston rupisi (rBIV - INR)

rBIV dan INRga konvertor va kalkulyator

Bitget rToken / Tokenlashtirilgan aksiyalar
Real vaqt rejimidagi ma'lumotlar
· 2026-09-24 20:47 UTC+0

Bu sahifada Vanguard Intermediate-Term Bond ETF tokenlashtirilgan aksiyasining (rBIV) Hindiston rupisi (INR)dagi qiymati hisoblanadi. Ayirboshlash kurslari Bitget spot aksiyalar bozorida rBIV/USDT savdo juftligi bo'yicha real vaqtdagi savdo ma'lumotlariga asoslanadi.

rBIV — bu Reality tomonidan chiqarilgan va Vanguard Intermediate-Term Bond ETF aksiyalari bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan Bitget rToken. Bu shuni anglatadiki, siz AQSH aksiyalari savdosi uchun hisob ochmasdan kriptovalyuta (masalan, USDT) bilan rBIV sotib olishingiz mumkin. Bitgetda rBIV bilan savdo qilish tajribasi BTC kabi kriptovalyutalar bilan savdo qilish tajribasi bilan bir xil.

rBIV blokcheyn asosidagi sintetik aktiv va bazaviy aksiyaning on-chain ifodasi hisoblanadi. Ushbu tokenga egalik qilish bazaviy aksiya tegishli bo'lgan kompaniya kapitalidagi ulushga haqiqiy egalikni anglatmaydi va aksiyador sifatida ovoz berish huquqini bermaydi. Shunga qaramay, agar bazaviy aksiya bo'yicha dividendlar to'lansa, token egalari ekvivalent dividend to'lovlarini olish huquqiga ega. Bitget bazaviy aksiyaning dividend to'lovlarini ekvivalent miqdordagi USDTga aylantiradi va ularni token egalarining Bitget hisoblariga 1:1 nisbatda taqsimlaydi.

Xavf-xatar haqida ogohlantirish: Tokenlashtirilgan aksiyalar kabi moliyaviy derivativlar bilan savdo qilish katta xavf tug'diradi. Investitsiya qilishdan oldin xavfga chidamlilik darajangizni baholang va puxta o'ylangan qarorlar qabul qiling.

1 Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) — bu7,019.18 Hindiston rupisi
Oxirgi yangilanish: 2026/09/24 20:47:52 (UTC+0)Yangilashrefresh
rBIV
INR
Bitget konvertori real vaqt rejimida rBIV dan INR ga almashish kurslarini taqdim etadi, bu esa Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) ni Hindiston rupisi (INR) ga aylantirishni osonlashtiradi. Konvertatsiya natijasi real vaqt ma'lumotlariga asoslanadi. Konvertatsiya natijasi shuni ko'rsatadiki, 1 rBIV hozirda 7,019.18 INR qiymatida baholanadi. Kripto narxlari tez o'zgarishi mumkinligi sababli, konvertatsiya natijasini tekshirishni tavsiya qilamiz.

rBIV dan INR grafigi

1K7K1 oy 3 oy1YBarchasi

rBIV/INR: 1 rBIV = 7,019.18 INR. 1 Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) ni Hindiston rupisi (INR) ga aylantirish narxi bugungi kunda 7,019.18 INR.

Oxirgi 1D ichida Vanguard Intermediate-Term Bond ETF +0.04% dan INR ga teng. Trend va narxlar jadvallari shuni koʻrsatadiki, Vanguard Intermediate-Term Bond ETF(rBIV) INR ga +0.04% oshgan va oxirgi 24 soat ichida Hindiston rupisi(\{9\) }) % ga oshib, rBIV ga erishdi.

Hozirgi rBIV narxi

Bitget rToken nima?

Bitget rToken — Bitget tomonidan spot savdo bozorida ishga tushirilgan tokenlashtirilgan aksiyalarning yangi to'plami. Bular haqiqiy AQSH aksiyalariga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aktivlar bo'lib, real vaqt rejimida savdo qilishga va AQSH aksiyalari bilan kriptoaktivlar o'rtasida mablag'larni moslashuvchan taqsimlashga muhtoj foydalanuvchilar uchun yaxshilangan imkoniyatni taklif etadi.

Barcha Bitget rTokenlari Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli Reality tomonidan chiqariladi. Reality Nasdaq va NYSE kabi global likvidlik havzalariga bevosita ulanish uchun normativ talablarga rioya qiluvchi Alpaca brokeri bilan hamkorlik qiladi. Har bir rToken litsenziyalangan brokerda kastodial saqlovda turgan real aksiya bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan bo'lib, AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini qo'llab-quvvatlaydi.

Bitget rTokenning asosiy xususiyatlari (rBIV)

Aktiv atributiHaqiqiy AQSH aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya.
EmitentReality (Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli).
DividendlarDividendlar hisobingizga avtomatik ravishda USDTda o'tkaziladi, qo'lda hech qanday harakat talab qilinmaydi.
Aksiyaning kasrli ulushi1 USDTdan boshlab fraksion aksiyalar savdosini qo'llab-quvvatlaydi.
Savdo soatlariBa'zi rTokenlar AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini 24/5 taqdim etsa, boshqalari 24/7 savdoni qo'llab-quvvatlaydi.
Qanday sotib olinadiUSDT, USDC yoki BTC bilan bevosita sotib olish mumkin, konvertatsiya talab etilmaydi.
Pozitsiyadan foydalanishInvestitsiya pozitsiyasi sifatida ushlab turish, shuningdek, Bitgetning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun qo'shma marja sifatida foydalanish mumkin.

rBIV — litsenziyalangan emitent Reality tomonidan chiqarilgan va haqiqiy Vanguard Intermediate-Term Bond ETF aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya. U 24/7 rejimidagi savdoni, aksiyalarning kasrli ulushlari bilan savdo qilishni va dividendlarni qo'llab-quvvatlaydi hamda platformaning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun marja sifatida ishlatilishi mumkin.

Bitget rToken (rBIV) qanday ishlaydi

AQSH bozori ish soatlarida — asosiy sessiya, pre-market, post-market va tungi sessiyani o'z ichiga olgan holda — rBIV uchun spot buyurtmalar to'g'ridan-to'g'ri broker orqali Nasdaq yoki NYSE birja stakaniga yuboriladi. AQSH fond bozorida savdo ijro etilgandan so'ng, ijro natijasi birjadagi spot buyurtmalar tarixida aks ettiriladi. AQSH bozori ishlayotgan vaqtda rBIV bo'yicha joylashtirgan har qanday buyurtmangiz Nasdaq yoki NYSE birja stakanida ham aks ettiriladi. Bu shuni anglatadiki, AQSH bozori ish vaqtida rBIV narxi va likvidligi asosiy aksiya bilan bir xil bo'ladi. rBIV bo'yicha buyurtmalar va ularning ijro natijalari AQSH fond bozorining bir qismi hisoblanadi. Hech qanday spred yoki bog'lanish uzilishi yo'q, chunki rBIV bilan savdolar bevosita AQSH fond bozorining o'zida amalga oshiriladi. rBIV uchun siz ko'rayotgan ijro narxi ayni paytdagi aksiya narxi bilan bir xil.

Shu tufayli rBIV an'anaviy RWA tokenlaridan tubdan farq qiladi. An'anaviy RWA aktivining narxi on-chain likvidlik va savdo faolligi bilan belgilanadi, rBIV narxi esa aksiya narxiga bevosita teng — aktiv narxini bog'lab turish uchun u boshqa hech qanday mexanizmga tayanmaydi. Savdo natijalari nuqtayi nazaridan rBIV savdosi aksiyalarning to'g'ridan-to'g'ri savdosidan farq qilmaydi.

Hozir rBIV sotib oling/soting

Bitgetda rBIV va fiat valyutalari o'rtasida ayirboshlash

Bitget narx kalkulyatori rBIVdan INRga va boshqa valyutalarga real vaqtdagi konvertatsiya kurslarini taqdim etadi. E'tibor bering, kalkulyator faqat rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasidagi konvertatsiya qiymatlarini hisoblash uchun mo'ljallangan. Bitget rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasida to'g'ridan-to'g'ri ayirboshlashni qo'llab-quvvatlamaydi, ammo siz USDTdan oraliq aktiv sifatida foydalanib, ularni Bitgetda bilvosita konvertatsiya qilishingiz mumkin.

Agar siz fiat valyutasi bilan rBIV sotib olmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bepul Bitget hisobini oching va shaxsingizni tasdiqlang.

2. Bitget fiat bozorida USDTni fiat valyuta bilan sotib oling.

3. USDT bilan rBIVni sotib olish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rBIV/USDT savdo juftligini toping.

Agar siz rBIVni fiat valyutasiga konvertatsiya qilmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bitget hisobingizga kiring.

2. rBIVni USDTga konvertatsiya qilish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rBIV/USDT savdo juftligini toping.

3. Bitget fiat bozorida USDT sotilgandan so'ng, fiat valyutasi fiat hisobingizga o'tkaziladi.

1 rBIV hozirda 7,019.18 INR qiymatida baholanadi, ya'ni 5 ta rBIV sotib olish 35,095.9 INR turadi. Xuddi shunday, ₹1 INR 0.0001425 rBIV ga, ₹50 INR esa 0.0007123 rBIV ga aylantirilishi mumkin, har qanday platforma yoki gaz to'lovlari bundan mustasno.

Fiat bozorida USDT sotib olish

Fiat bozorida USDT sotish

Savdogarlar (savdolar/tugatish darajasi)NarxMiqdor/chegara
Pastdan yuqoriga
To'lov usullari
Komissiyasiz
Harakat
Mos keladigan reklamalar topilmadi.

Spot aksiyalar bozorida rBIVni USDT evaziga sotib oling yoki rBIVni USDTga ayirboshlang.

  • #
  • Juftlik
  • Turi
  • Narx
  • 24s hajm
  • Harakat
  • 1
  • rBIV/USDT
  • Spot
  • 73.14
  • $143.39M
  • Savdo
  • Vanguard Intermediate-Term Bond ETF fyuchers savdo qo'llanmasi fyucherslari haqida ko'proq bilim va ma'lumotlar uchun Vanguard Intermediate-Term Bond ETFga qarang.

    rBIV ni INR ga konvertatsiyalash

    INR ni rBIV ga konvertatsiyalash

    Vanguard Intermediate-Term Bond ETF
    Hindiston rupisi
    1 rBIV
    7,019.18  INR
    1 rBIV ni 7,019.18 INR ga almashtiring
    2 rBIV
    14,038.36  INR
    2 rBIV ni 14,038.36 INR ga almashtiring
    5 rBIV
    35,095.9  INR
    5 rBIV ni 35,095.9 INR ga almashtiring
    10 rBIV
    70,191.8  INR
    10 rBIV ni 70,191.8 INR ga almashtiring
    20 rBIV
    140,383.6  INR
    20 rBIV ni 140,383.6 INR ga almashtiring
    50 rBIV
    350,959  INR
    50 rBIV ni 350,959 INR ga almashtiring
    100 rBIV
    701,918  INR
    100 rBIV ni 701,918 INR ga almashtiring
    200 rBIV
    1,403,835.99  INR
    200 rBIV ni 1,403,835.99 INR ga almashtiring
    500 rBIV
    3,509,589.99  INR
    500 rBIV ni 3,509,589.99 INR ga almashtiring
    1000 rBIV
    7,019,179.97  INR
    1000 rBIV ni 7,019,179.97 INR ga almashtiring
    5000 rBIV
    35,095,899.87  INR
    5000 rBIV ni 35,095,899.87 INR ga almashtiring
    10000 rBIV
    70,191,799.74  INR
    10000 rBIV ni 70,191,799.74 INR ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Hindiston rupisi dagi Vanguard Intermediate-Term Bond ETF qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli rBIV dan INR ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 rBIV dan INR ga, 10000 rBIV gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.
    Hindiston rupisi
    Vanguard Intermediate-Term Bond ETF
    1 INR
    0.0001425 rBIV
    1 INR ni 0.0001425 rBIV ga almashtiring
    10 INR
    0.001425 rBIV
    10 INR ni 0.001425 rBIV ga almashtiring
    50 INR
    0.007123 rBIV
    50 INR ni 0.007123 rBIV ga almashtiring
    100 INR
    0.01425 rBIV
    100 INR ni 0.01425 rBIV ga almashtiring
    200 INR
    0.02849 rBIV
    200 INR ni 0.02849 rBIV ga almashtiring
    500 INR
    0.07123 rBIV
    500 INR ni 0.07123 rBIV ga almashtiring
    1000 INR
    0.1425 rBIV
    1000 INR ni 0.1425 rBIV ga almashtiring
    2000 INR
    0.2849 rBIV
    2000 INR ni 0.2849 rBIV ga almashtiring
    5000 INR
    0.7123 rBIV
    5000 INR ni 0.7123 rBIV ga almashtiring
    10000 INR
    1.42 rBIV
    10000 INR ni 1.42 rBIV ga almashtiring
    50000 INR
    7.12 rBIV
    50000 INR ni 7.12 rBIV ga almashtiring
    100000 INR
    14.25 rBIV
    100000 INR ni 14.25 rBIV ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Vanguard Intermediate-Term Bond ETF dagi Hindiston rupisi qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli INR dan rBIV ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 INR dan rBIV ga, 100000 INR gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.

    rBIV dan INR konvertatsiya jadvallari

    Vanguard Intermediate-Term Bond ETF valyuta kursi pasaymoqda.
    Oxirgi 7 kun ichida valyuta kursi -2.29% ga oʻzgardi. Ayni paytda, oxirgi 24 soat ichida kurs +0.04% ga oʻzgardi, yaʼni 1 rBIV dan Hindiston rupisi eng yuqori kursi 7,049.89 INR \{5 edi. \} va eng past 24 soat qiymati 7,024.94 INR uchun 1 rBIV edi. Oʻtgan oyning shu vaqtida 1 rBIV qiymati ₹7,213.52 INR edi, bu hozirgi holatdan -2.69% ga teng. Bir yil orqaga nazar tashlasak, Vanguard Intermediate-Term Bond ETF
    -₹
    468.33INR
    ga oʻzgargan. Bu shuni anglatadiki, bir yil ichida Vanguard Intermediate-Term Bond ETF qiymati -6.24% ga oʻzgargan.
    24 soat avval1 oy avval1 yil avval
    Miqdor 20:47 (bugun) 24 soat avval 24s oʻzgarish
    0.5 rBIV
    ₹3,509.59₹3,508.15
    +0.04%
    1 rBIV
    ₹7,019.18₹7,016.3
    +0.04%
    5 rBIV
    ₹35,095.9₹35,081.5
    +0.04%
    10 rBIV
    ₹70,191.8₹70,163.01
    +0.04%
    50 rBIV
    ₹350,959₹350,815.05
    +0.04%
    100 rBIV
    ₹701,918₹701,630.09
    +0.04%
    500 rBIV
    ₹3,509,589.99₹3,508,150.45
    +0.04%
    1000 rBIV
    ₹7,019,179.97₹7,016,300.9
    +0.04%

    rBIV dan INR ga TTSS

    INR da 1 Vanguard Intermediate-Term Bond ETF qancha turadi?
    Hozirda Hindiston rupisi (INR) da 1 Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) narxi ₹7,019.18.
    1 INR uchun qancha rBIV sotib olsam bo'ladi?
    Joriy valyuta kursiga asoslanib, siz 1 INR uchun 0.0001425 rBIV olishingiz mumkin.
    rBIV ni INR ga qanday hisoblash yoki o'zgartirish mumkin?
    Istalgan miqdorda rBIV ni INR ga aylantirish uchun ushbu sahifaning yuqori qismidagi rBIV dan INR kalkulyatoridan foydalanishingiz mumkin. Shuningdek, biz eng mashhur konvertatsiyalar uchun tezkor ma'lumotnoma jadvallarini ham kiritdik. Masalan, 5 INR 0.0007123 rBIV ga teng, 5 rBIV esa 35,095.9INR atrofida turadi.
    Tarixdagi rBIV/INR ning eng yuqori narxi qancha?
    INR dagi 1 rBIV ning eng yuqori narxi ₹9,117.06. 1 rBIV/INR qiymati joriy eng yuqori ko'rsatkichdan oshib ketishini ko'rish kerak.
    INR da Vanguard Intermediate-Term Bond ETF narx dinamikasi qanday?
    Oxirgi 7 kun ichida Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) kursi 2.29% ga tushdi.   Oxirgi oyda Vanguard Intermediate-Term Bond ETF (rBIV) ayirboshlash kursi Hindiston rupisi (INR) ga nisbatan 2.69% ga tushdi.

    rBIV dan INR ga konvertatsiya tezligiga nima taʼsir qiladi?

    Vanguard Intermediate-Term Bond ETF va Hindiston rupisi o'rtasidagi munosabatlarga ta'sir qiladigan ko'plab omillar mavjud, masalan, makroiqtisodiy tendensiyalar, siyosatni tartibga solish va texnologik innovatsiyalar. Xususan, quyidagi asosiy omillar muhim rol o'ynaydi:
    Bozor kayfiyati:Investorlarning his-tuyg'usi va ishonchi rBIV/INR dinamikasiga sezilarli ta'sir ko'rsatadi. Bozorda rBIVning keng tarqalishi yoki yirik texnologik yutuqlar haqida ijobiy yangiliklar paydo bo'lganda, bu bozorda optimismni keltirib chiqaradi va rBIV/INR ning o'sishiga turtki bo'ladi. Aksincha, tartibga soluvchi cheklovlar va xavfsizlik zaifliklari kabi salbiy yangiliklar bozorda vahima qo'zg'atishi va rBIV/INR narxining pasayishiga olib kelishi mumkin.
    Normativ muhit:Kriptovalyutalar atrofidagi hukumat siyosati va qoidalari ularni qabul qilishga bevosita ta'sir ko'rsatadi, bu esa o'z navbatida AQSh dollari kabi an'anaviy valyutalarga nisbatan ularning qiymatini belgilaydi. Aniq va qo'llab-quvvatlovchi qoidalar investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan ishonchini oshirishi va ularning qiymatini oshirishi mumkin. Aksincha, noaniq yoki haddan tashqari qattiq tartibga solish siyosati kriptovalyutalarning rivojlanishiga to'sqinlik qilishi va ularning qiymatining tushishiga olib kelishi mumkin.
    Iqtisodiy ko'rsatkichlar:Fiat valyutasi chiqarilgan mamlakatdagi makroiqtisodiy omillar - masalan, inflyatsiya stavkalari, foiz stavkalari va asosiy iqtisodiy o'sish ko'rsatkichlari - fiat valyutasining qiymatini aniqlashda hal qiluvchi rol o'ynaydi va bilvosit rBIV/INR valyuta kursiga ta'sir qiladi. Masalan, yuqori inflyatsiya darajasi fiat valyutalarga bo'lgan bozor ishonchi pasayishiga olib kelishi mumkin, shu bilan investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan talabini ko'paytiradi, masalan, Bitcoin xedj sifatida ularning narxlarini ko'taradi.
    Texnologik taraqqiyot:Blokcheyn texnologiyasining uzluksiz rivojlanishi va yangiliklari, shuningdek, kengaytirish yechimlari va xavfsizlikni yaxshilash kabi kriptovalyutalar ekotizimidagi turli xil yaxshilanishlar Bitcoin kabi kriptovalyutalarning qiymat o'sishiga kuchli yordam berdi.
    Investorlar noto'g'ri qarorlar qabul qilishdan qochish uchun ushbu dinamikani tushunishlari kerak. Ushbu omillarni ko'rib chiqqandan so'ng, investorlar ham Vanguard Intermediate-Term Bond ETF narxi kelajakdagi o'zgarishlarni yaqindan kuzatib borishi va rivojlanayotgan bozorda o'z investitsiya strategiyalarini mos ravishda moslashtirishi kerak.

    Mashxur aksiyalar

    Ommabop rBIV konvertatsiyalari

    popular info rBIV
    rBIV dan USD
    1 rBIV teng 73.14 USD
    popular info rBIV
    rBIV dan EUR
    1 rBIV teng 64.28 EUR
    popular info rBIV
    rBIV dan CNY
    1 rBIV teng 490.88 CNY
    popular info rBIV
    rBIV dan CAD
    1 rBIV teng 103.39 CAD
    popular info rBIV
    rBIV dan JPY
    1 rBIV teng 11618.49 JPY
    popular info rBIV
    rBIV dan BRL
    1 rBIV teng 379.66 BRL

    Ommabop INR konvertatsiyalari

    popular info rAAPL
    rAAPL dan INR
    1 rAAPL teng 32216.83 INR
    popular info rNVDA
    rNVDA dan INR
    1 rNVDA teng 21473.87 INR
    popular info rQQQ
    rQQQ dan INR
    1 rQQQ teng 70999.86 INR
    popular info rSPCX
    rSPCX dan INR
    1 rSPCX teng 14163.52 INR
    popular info rSPY
    rSPY dan INR
    1 rSPY teng 73538.24 INR
    popular info rTSLA
    rTSLA dan INR
    1 rTSLA teng 36231.51 INR

    Ommabop rToken konvertatsiyalari

    popular info rMU
    rMU dan AUD
    1 rMU teng 1489.51 AUD
    popular info rSNDK
    rSNDK dan GBP
    1 rSNDK teng 1330.11 GBP
    popular info rMRVL
    rMRVL dan KRW
    1 rMRVL teng 343805.15 KRW
    popular info rPLTR
    rPLTR dan IDR
    1 rPLTR teng 3401068.66 IDR
    popular info rMSFT
    rMSFT dan TWD
    1 rMSFT teng 15844.48 TWD
    popular info rINTC
    rINTC dan INR
    1 rINTC teng 11315.05 INR

    Mashhur fiat

    Mashhur hududlar

    Bitgetdagi so'nggi tanga ro'yxatlari

    Bu kontent sizga faqat maʼlumot olish uchun taqdim etilgan, Bitget tomonidan kontentda havola qilingan har qanday qimmatli qogʻozlar, moliyaviy mahsulot yoki vositalarni sotib olish, sotish yoki saqlash boʻyicha taklifni talab qilmaydi va shunday qiladi: investitsiya maslahati, moliyaviy maslahat, savdo boʻyicha maslahat yoki boshqa turdagi maslahat emas. Taqdim etilgan ma’lumotlar Bitget birjasida, shuningdek, boshqa kriptovalyuta birjalarida va bozor ma’lumotlar platformasida sotiladigan aktivlar narxlarini aks ettirishi mumkin. Bitget kriptovalyuta operatsiyalarini qayta ishlash uchun toʻlovlarni olishi mumkin, bu koʻrsatilgan konvertatsiya narxlarida aks ettirilmasligi mumkin. Bitget kontentdagi xatolar yoki kechikishlar yoki har qanday kontentga tayanib qilingan har qanday harakatlar uchun javobgar emas.
    share