Bitget App
Aqlliroq savdo qiling
Kripto sotib olishBozorlarSavdoFyuchersStocksEarnTashkilotAI & More
Vanguard S&P 500 Growth ETF - Ruminiya leyi (rVOOG - RON)

rVOOG dan RONga konvertor va kalkulyator

Bitget rToken / Tokenlashtirilgan aksiyalar
Real vaqt rejimidagi ma'lumotlar
· 2026-09-25 12:11 UTC+0

Bu sahifada Vanguard S&P 500 Growth ETF tokenlashtirilgan aksiyasining (rVOOG) Ruminiya leyi (RON)dagi qiymati hisoblanadi. Ayirboshlash kurslari Bitget spot aksiyalar bozorida rVOOG/USDT savdo juftligi bo'yicha real vaqtdagi savdo ma'lumotlariga asoslanadi.

rVOOG — bu Reality tomonidan chiqarilgan va Vanguard S&P 500 Growth ETF aksiyalari bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan Bitget rToken. Bu shuni anglatadiki, siz AQSH aksiyalari savdosi uchun hisob ochmasdan kriptovalyuta (masalan, USDT) bilan rVOOG sotib olishingiz mumkin. Bitgetda rVOOG bilan savdo qilish tajribasi BTC kabi kriptovalyutalar bilan savdo qilish tajribasi bilan bir xil.

rVOOG blokcheyn asosidagi sintetik aktiv va bazaviy aksiyaning on-chain ifodasi hisoblanadi. Ushbu tokenga egalik qilish bazaviy aksiya tegishli bo'lgan kompaniya kapitalidagi ulushga haqiqiy egalikni anglatmaydi va aksiyador sifatida ovoz berish huquqini bermaydi. Shunga qaramay, agar bazaviy aksiya bo'yicha dividendlar to'lansa, token egalari ekvivalent dividend to'lovlarini olish huquqiga ega. Bitget bazaviy aksiyaning dividend to'lovlarini ekvivalent miqdordagi USDTga aylantiradi va ularni token egalarining Bitget hisoblariga 1:1 nisbatda taqsimlaydi.

Xavf-xatar haqida ogohlantirish: Tokenlashtirilgan aksiyalar kabi moliyaviy derivativlar bilan savdo qilish katta xavf tug'diradi. Investitsiya qilishdan oldin xavfga chidamlilik darajangizni baholang va puxta o'ylangan qarorlar qabul qiling.

1 Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) — bu398.54 Ruminiya leyi
Oxirgi yangilanish: 2026/09/25 12:11:58 (UTC+0)Yangilashrefresh
rVOOG
RON
Bitget konvertori real vaqt rejimida rVOOG dan RON ga almashish kurslarini taqdim etadi, bu esa Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) ni Ruminiya leyi (RON) ga aylantirishni osonlashtiradi. Konvertatsiya natijasi real vaqt ma'lumotlariga asoslanadi. Konvertatsiya natijasi shuni ko'rsatadiki, 1 rVOOG hozirda 398.54 RON qiymatida baholanadi. Kripto narxlari tez o'zgarishi mumkinligi sababli, konvertatsiya natijasini tekshirishni tavsiya qilamiz.

rVOOG dan RON grafigi

1K7K1 oy 3 oy1YBarchasi

rVOOG/RON: 1 rVOOG = 398.54 RON. 1 Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) ni Ruminiya leyi (RON) ga aylantirish narxi bugungi kunda 398.54 RON.

Oxirgi 1D ichida Vanguard S&P 500 Growth ETF +1.19% dan RON ga teng. Trend va narxlar jadvallari shuni koʻrsatadiki, Vanguard S&P 500 Growth ETF(rVOOG) RON ga +1.19% oshgan va oxirgi 24 soat ichida Ruminiya leyi(\{9\) }) % ga oshib, rVOOG ga erishdi.

Hozirgi rVOOG narxi

Bitget rToken nima?

Bitget rToken — Bitget tomonidan spot savdo bozorida ishga tushirilgan tokenlashtirilgan aksiyalarning yangi to'plami. Bular haqiqiy AQSH aksiyalariga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aktivlar bo'lib, real vaqt rejimida savdo qilishga va AQSH aksiyalari bilan kriptoaktivlar o'rtasida mablag'larni moslashuvchan taqsimlashga muhtoj foydalanuvchilar uchun yaxshilangan imkoniyatni taklif etadi.

Barcha Bitget rTokenlari Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli Reality tomonidan chiqariladi. Reality Nasdaq va NYSE kabi global likvidlik havzalariga bevosita ulanish uchun normativ talablarga rioya qiluvchi Alpaca brokeri bilan hamkorlik qiladi. Har bir rToken litsenziyalangan brokerda kastodial saqlovda turgan real aksiya bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan bo'lib, AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini qo'llab-quvvatlaydi.

Bitget rTokenning asosiy xususiyatlari (rVOOG)

Aktiv atributiHaqiqiy AQSH aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya.
EmitentReality (Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli).
DividendlarDividendlar hisobingizga avtomatik ravishda USDTda o'tkaziladi, qo'lda hech qanday harakat talab qilinmaydi.
Aksiyaning kasrli ulushi1 USDTdan boshlab fraksion aksiyalar savdosini qo'llab-quvvatlaydi.
Savdo soatlariBa'zi rTokenlar AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini 24/5 taqdim etsa, boshqalari 24/7 savdoni qo'llab-quvvatlaydi.
Qanday sotib olinadiUSDT, USDC yoki BTC bilan bevosita sotib olish mumkin, konvertatsiya talab etilmaydi.
Pozitsiyadan foydalanishInvestitsiya pozitsiyasi sifatida ushlab turish, shuningdek, Bitgetning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun qo'shma marja sifatida foydalanish mumkin.

rVOOG — litsenziyalangan emitent Reality tomonidan chiqarilgan va haqiqiy Vanguard S&P 500 Growth ETF aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya. U 24/7 rejimidagi savdoni, aksiyalarning kasrli ulushlari bilan savdo qilishni va dividendlarni qo'llab-quvvatlaydi hamda platformaning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun marja sifatida ishlatilishi mumkin.

Bitget rToken (rVOOG) qanday ishlaydi

AQSH bozori ish soatlarida — asosiy sessiya, pre-market, post-market va tungi sessiyani o'z ichiga olgan holda — rVOOG uchun spot buyurtmalar to'g'ridan-to'g'ri broker orqali Nasdaq yoki NYSE birja stakaniga yuboriladi. AQSH fond bozorida savdo ijro etilgandan so'ng, ijro natijasi birjadagi spot buyurtmalar tarixida aks ettiriladi. AQSH bozori ishlayotgan vaqtda rVOOG bo'yicha joylashtirgan har qanday buyurtmangiz Nasdaq yoki NYSE birja stakanida ham aks ettiriladi. Bu shuni anglatadiki, AQSH bozori ish vaqtida rVOOG narxi va likvidligi asosiy aksiya bilan bir xil bo'ladi. rVOOG bo'yicha buyurtmalar va ularning ijro natijalari AQSH fond bozorining bir qismi hisoblanadi. Hech qanday spred yoki bog'lanish uzilishi yo'q, chunki rVOOG bilan savdolar bevosita AQSH fond bozorining o'zida amalga oshiriladi. rVOOG uchun siz ko'rayotgan ijro narxi ayni paytdagi aksiya narxi bilan bir xil.

Shu tufayli rVOOG an'anaviy RWA tokenlaridan tubdan farq qiladi. An'anaviy RWA aktivining narxi on-chain likvidlik va savdo faolligi bilan belgilanadi, rVOOG narxi esa aksiya narxiga bevosita teng — aktiv narxini bog'lab turish uchun u boshqa hech qanday mexanizmga tayanmaydi. Savdo natijalari nuqtayi nazaridan rVOOG savdosi aksiyalarning to'g'ridan-to'g'ri savdosidan farq qilmaydi.

Hozir rVOOG sotib oling/soting

Bitgetda rVOOG va fiat valyutalari o'rtasida ayirboshlash

Bitget narx kalkulyatori rVOOGdan RONga va boshqa valyutalarga real vaqtdagi konvertatsiya kurslarini taqdim etadi. E'tibor bering, kalkulyator faqat rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasidagi konvertatsiya qiymatlarini hisoblash uchun mo'ljallangan. Bitget rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasida to'g'ridan-to'g'ri ayirboshlashni qo'llab-quvvatlamaydi, ammo siz USDTdan oraliq aktiv sifatida foydalanib, ularni Bitgetda bilvosita konvertatsiya qilishingiz mumkin.

Agar siz fiat valyutasi bilan rVOOG sotib olmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bepul Bitget hisobini oching va shaxsingizni tasdiqlang.

2. Bitget fiat bozorida USDTni fiat valyuta bilan sotib oling.

3. USDT bilan rVOOGni sotib olish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rVOOG/USDT savdo juftligini toping.

Agar siz rVOOGni fiat valyutasiga konvertatsiya qilmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bitget hisobingizga kiring.

2. rVOOGni USDTga konvertatsiya qilish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rVOOG/USDT savdo juftligini toping.

3. Bitget fiat bozorida USDT sotilgandan so'ng, fiat valyutasi fiat hisobingizga o'tkaziladi.

1 rVOOG hozirda 398.54 RON qiymatida baholanadi, ya'ni 5 ta rVOOG sotib olish 1,992.68 RON turadi. Xuddi shunday, lei1 RON 0.002509 rVOOG ga, lei50 RON esa 0.01255 rVOOG ga aylantirilishi mumkin, har qanday platforma yoki gaz to'lovlari bundan mustasno.

Fiat bozorida USDT sotib olish

Fiat bozorida USDT sotish

Savdogarlar (savdolar/tugatish darajasi)NarxMiqdor/chegara
Pastdan yuqoriga
To'lov usullari
Komissiyasiz
Harakat
Mos keladigan reklamalar topilmadi.

Spot aksiyalar bozorida rVOOGni USDT evaziga sotib oling yoki rVOOGni USDTga ayirboshlang.

  • #
  • Juftlik
  • Turi
  • Narx
  • 24s hajm
  • Harakat
  • 1
  • rVOOG/USDT
  • Spot
  • 86.14
  • $58.09M
  • Savdo
  • Vanguard S&P 500 Growth ETF fyuchers savdo qo'llanmasi fyucherslari haqida ko'proq bilim va ma'lumotlar uchun Vanguard S&P 500 Growth ETFga qarang.

    rVOOG ni RON ga konvertatsiyalash

    RON ni rVOOG ga konvertatsiyalash

    Vanguard S&P 500 Growth ETF
    Ruminiya leyi
    1 rVOOG
    398.54  RON
    1 rVOOG ni 398.54 RON ga almashtiring
    2 rVOOG
    797.07  RON
    2 rVOOG ni 797.07 RON ga almashtiring
    5 rVOOG
    1,992.68  RON
    5 rVOOG ni 1,992.68 RON ga almashtiring
    10 rVOOG
    3,985.35  RON
    10 rVOOG ni 3,985.35 RON ga almashtiring
    20 rVOOG
    7,970.71  RON
    20 rVOOG ni 7,970.71 RON ga almashtiring
    50 rVOOG
    19,926.77  RON
    50 rVOOG ni 19,926.77 RON ga almashtiring
    100 rVOOG
    39,853.53  RON
    100 rVOOG ni 39,853.53 RON ga almashtiring
    200 rVOOG
    79,707.06  RON
    200 rVOOG ni 79,707.06 RON ga almashtiring
    500 rVOOG
    199,267.66  RON
    500 rVOOG ni 199,267.66 RON ga almashtiring
    1000 rVOOG
    398,535.32  RON
    1000 rVOOG ni 398,535.32 RON ga almashtiring
    5000 rVOOG
    1,992,676.62  RON
    5000 rVOOG ni 1,992,676.62 RON ga almashtiring
    10000 rVOOG
    3,985,353.24  RON
    10000 rVOOG ni 3,985,353.24 RON ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Ruminiya leyi dagi Vanguard S&P 500 Growth ETF qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli rVOOG dan RON ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 rVOOG dan RON ga, 10000 rVOOG gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.
    Ruminiya leyi
    Vanguard S&P 500 Growth ETF
    1 RON
    0.002509 rVOOG
    1 RON ni 0.002509 rVOOG ga almashtiring
    10 RON
    0.02509 rVOOG
    10 RON ni 0.02509 rVOOG ga almashtiring
    50 RON
    0.1255 rVOOG
    50 RON ni 0.1255 rVOOG ga almashtiring
    100 RON
    0.2509 rVOOG
    100 RON ni 0.2509 rVOOG ga almashtiring
    200 RON
    0.5018 rVOOG
    200 RON ni 0.5018 rVOOG ga almashtiring
    500 RON
    1.25 rVOOG
    500 RON ni 1.25 rVOOG ga almashtiring
    1000 RON
    2.51 rVOOG
    1000 RON ni 2.51 rVOOG ga almashtiring
    2000 RON
    5.02 rVOOG
    2000 RON ni 5.02 rVOOG ga almashtiring
    5000 RON
    12.55 rVOOG
    5000 RON ni 12.55 rVOOG ga almashtiring
    10000 RON
    25.09 rVOOG
    10000 RON ni 25.09 rVOOG ga almashtiring
    50000 RON
    125.46 rVOOG
    50000 RON ni 125.46 rVOOG ga almashtiring
    100000 RON
    250.92 rVOOG
    100000 RON ni 250.92 rVOOG ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Vanguard S&P 500 Growth ETF dagi Ruminiya leyi qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli RON dan rVOOG ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 RON dan rVOOG ga, 100000 RON gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.

    rVOOG dan RON konvertatsiya jadvallari

    Vanguard S&P 500 Growth ETF valyuta kursi yuksalmoqda.
    Oxirgi 7 kun ichida valyuta kursi -5.01% ga oʻzgardi. Ayni paytda, oxirgi 24 soat ichida kurs +1.19% ga oʻzgardi, yaʼni 1 rVOOG dan Ruminiya leyi eng yuqori kursi 399.85 RON \{5 edi. \} va eng past 24 soat qiymati 392.91 RON uchun 1 rVOOG edi. Oʻtgan oyning shu vaqtida 1 rVOOG qiymati lei387.39 RON edi, bu hozirgi holatdan +2.88% ga teng. Bir yil orqaga nazar tashlasak, Vanguard S&P 500 Growth ETF
    +lei
    17.76RON
    ga oʻzgargan. Bu shuni anglatadiki, bir yil ichida Vanguard S&P 500 Growth ETF qiymati +19.16% ga oʻzgargan.
    24 soat avval1 oy avval1 yil avval
    Miqdor 12:11 (bugun) 24 soat avval 24s oʻzgarish
    0.5 rVOOG
    lei199.27lei196.92
    +1.19%
    1 rVOOG
    lei398.54lei393.84
    +1.19%
    5 rVOOG
    lei1,992.68lei1,969.2
    +1.19%
    10 rVOOG
    lei3,985.35lei3,938.39
    +1.19%
    50 rVOOG
    lei19,926.77lei19,691.97
    +1.19%
    100 rVOOG
    lei39,853.53lei39,383.93
    +1.19%
    500 rVOOG
    lei199,267.66lei196,919.66
    +1.19%
    1000 rVOOG
    lei398,535.32lei393,839.32
    +1.19%

    rVOOG dan RON ga TTSS

    RON da 1 Vanguard S&P 500 Growth ETF qancha turadi?
    Hozirda Ruminiya leyi (RON) da 1 Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) narxi lei398.54.
    1 RON uchun qancha rVOOG sotib olsam bo'ladi?
    Joriy valyuta kursiga asoslanib, siz 1 RON uchun 0.002509 rVOOG olishingiz mumkin.
    rVOOG ni RON ga qanday hisoblash yoki o'zgartirish mumkin?
    Istalgan miqdorda rVOOG ni RON ga aylantirish uchun ushbu sahifaning yuqori qismidagi rVOOG dan RON kalkulyatoridan foydalanishingiz mumkin. Shuningdek, biz eng mashhur konvertatsiyalar uchun tezkor ma'lumotnoma jadvallarini ham kiritdik. Masalan, 5 RON 0.01255 rVOOG ga teng, 5 rVOOG esa 1,992.68RON atrofida turadi.
    Tarixdagi rVOOG/RON ning eng yuqori narxi qancha?
    RON dagi 1 rVOOG ning eng yuqori narxi lei419.12. 1 rVOOG/RON qiymati joriy eng yuqori ko'rsatkichdan oshib ketishini ko'rish kerak.
    RON da Vanguard S&P 500 Growth ETF narx dinamikasi qanday?
    Oxirgi 7 kun ichida Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) kursi 5.01% ga tushdi.   Oxirgi oyda Vanguard S&P 500 Growth ETF (rVOOG) ayirboshlash kursi Ruminiya leyi (RON) ga nisbatan 2.88% ga oshdi.

    rVOOG dan RON ga konvertatsiya tezligiga nima taʼsir qiladi?

    Vanguard S&P 500 Growth ETF va Ruminiya leyi o'rtasidagi munosabatlarga ta'sir qiladigan ko'plab omillar mavjud, masalan, makroiqtisodiy tendensiyalar, siyosatni tartibga solish va texnologik innovatsiyalar. Xususan, quyidagi asosiy omillar muhim rol o'ynaydi:
    Bozor kayfiyati:Investorlarning his-tuyg'usi va ishonchi rVOOG/RON dinamikasiga sezilarli ta'sir ko'rsatadi. Bozorda rVOOGning keng tarqalishi yoki yirik texnologik yutuqlar haqida ijobiy yangiliklar paydo bo'lganda, bu bozorda optimismni keltirib chiqaradi va rVOOG/RON ning o'sishiga turtki bo'ladi. Aksincha, tartibga soluvchi cheklovlar va xavfsizlik zaifliklari kabi salbiy yangiliklar bozorda vahima qo'zg'atishi va rVOOG/RON narxining pasayishiga olib kelishi mumkin.
    Normativ muhit:Kriptovalyutalar atrofidagi hukumat siyosati va qoidalari ularni qabul qilishga bevosita ta'sir ko'rsatadi, bu esa o'z navbatida AQSh dollari kabi an'anaviy valyutalarga nisbatan ularning qiymatini belgilaydi. Aniq va qo'llab-quvvatlovchi qoidalar investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan ishonchini oshirishi va ularning qiymatini oshirishi mumkin. Aksincha, noaniq yoki haddan tashqari qattiq tartibga solish siyosati kriptovalyutalarning rivojlanishiga to'sqinlik qilishi va ularning qiymatining tushishiga olib kelishi mumkin.
    Iqtisodiy ko'rsatkichlar:Fiat valyutasi chiqarilgan mamlakatdagi makroiqtisodiy omillar - masalan, inflyatsiya stavkalari, foiz stavkalari va asosiy iqtisodiy o'sish ko'rsatkichlari - fiat valyutasining qiymatini aniqlashda hal qiluvchi rol o'ynaydi va bilvosit rVOOG/RON valyuta kursiga ta'sir qiladi. Masalan, yuqori inflyatsiya darajasi fiat valyutalarga bo'lgan bozor ishonchi pasayishiga olib kelishi mumkin, shu bilan investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan talabini ko'paytiradi, masalan, Bitcoin xedj sifatida ularning narxlarini ko'taradi.
    Texnologik taraqqiyot:Blokcheyn texnologiyasining uzluksiz rivojlanishi va yangiliklari, shuningdek, kengaytirish yechimlari va xavfsizlikni yaxshilash kabi kriptovalyutalar ekotizimidagi turli xil yaxshilanishlar Bitcoin kabi kriptovalyutalarning qiymat o'sishiga kuchli yordam berdi.
    Investorlar noto'g'ri qarorlar qabul qilishdan qochish uchun ushbu dinamikani tushunishlari kerak. Ushbu omillarni ko'rib chiqqandan so'ng, investorlar ham Vanguard S&P 500 Growth ETF narxi kelajakdagi o'zgarishlarni yaqindan kuzatib borishi va rivojlanayotgan bozorda o'z investitsiya strategiyalarini mos ravishda moslashtirishi kerak.

    Mashxur aksiyalar

    Ommabop rVOOG konvertatsiyalari

    popular info rVOOG
    rVOOG dan USD
    1 rVOOG teng 86.14 USD
    popular info rVOOG
    rVOOG dan EUR
    1 rVOOG teng 75.59 EUR
    popular info rVOOG
    rVOOG dan CNY
    1 rVOOG teng 578.12 CNY
    popular info rVOOG
    rVOOG dan CAD
    1 rVOOG teng 121.79 CAD
    popular info rVOOG
    rVOOG dan JPY
    1 rVOOG teng 13595.38 JPY
    popular info rVOOG
    rVOOG dan BRL
    1 rVOOG teng 446.96 BRL

    Ommabop RON konvertatsiyalari

    popular info rAAPL
    rAAPL dan RON
    1 rAAPL teng 1555.42 RON
    popular info rNVDA
    rNVDA dan RON
    1 rNVDA teng 1046.85 RON
    popular info rQQQ
    rQQQ dan RON
    1 rQQQ teng 3452.74 RON
    popular info rSPCX
    rSPCX dan RON
    1 rSPCX teng 691.86 RON
    popular info rSPY
    rSPY dan RON
    1 rSPY teng 3564.29 RON
    popular info rTSLA
    rTSLA dan RON
    1 rTSLA teng 1767.52 RON

    Ommabop rToken konvertatsiyalari

    popular info rMU
    rMU dan AUD
    1 rMU teng 1560.08 AUD
    popular info rSNDK
    rSNDK dan GBP
    1 rSNDK teng 1355.99 GBP
    popular info rMRVL
    rMRVL dan KRW
    1 rMRVL teng 358741.30 KRW
    popular info rPLTR
    rPLTR dan IDR
    1 rPLTR teng 3446599.39 IDR
    popular info rMSFT
    rMSFT dan TWD
    1 rMSFT teng 15778.74 TWD
    popular info rINTC
    rINTC dan INR
    1 rINTC teng 12431.99 INR

    Mashhur fiat

    Mashhur hududlar

    Bitgetdagi so'nggi tanga ro'yxatlari

    Bu kontent sizga faqat maʼlumot olish uchun taqdim etilgan, Bitget tomonidan kontentda havola qilingan har qanday qimmatli qogʻozlar, moliyaviy mahsulot yoki vositalarni sotib olish, sotish yoki saqlash boʻyicha taklifni talab qilmaydi va shunday qiladi: investitsiya maslahati, moliyaviy maslahat, savdo boʻyicha maslahat yoki boshqa turdagi maslahat emas. Taqdim etilgan ma’lumotlar Bitget birjasida, shuningdek, boshqa kriptovalyuta birjalarida va bozor ma’lumotlar platformasida sotiladigan aktivlar narxlarini aks ettirishi mumkin. Bitget kriptovalyuta operatsiyalarini qayta ishlash uchun toʻlovlarni olishi mumkin, bu koʻrsatilgan konvertatsiya narxlarida aks ettirilmasligi mumkin. Bitget kontentdagi xatolar yoki kechikishlar yoki har qanday kontentga tayanib qilingan har qanday harakatlar uchun javobgar emas.
    share